Wdrażanie programów ochrony obiektów przed szkodnikami

Po co wdrażać Program Zwalczania Szkodników?

 1. Dla zabezpieczenia własnej firmy
 2. Dla zabezpieczenia wyrobów twojej firmy
 3. Aby udowodnić konsumentowi, że twoje wyroby są wolne od zagrożeń związanych ze szkodnikami

Dbając o bezpieczeństwo żywności unikamy szerzenia chorób, utraty reputacji, postępowań sądowych, likwidacji zakładu.

W jakim celu stosuje się Integrowane Metody Zwalczania Szkodników?

Celem głównym jest wyeliminowywanie szkodników z terenu Zakładu, zapewnienie bezpieczeństwa produkcji żywności.

Do realizacji tego celu służyć będą urządzenia które zamontujemy w waszej Firmie. Pomogą nam one w określeniu stopnia infestacji szkodników, określeniu miejsc szczególnie wrażliwych. Odczyt z urządzeń powinien być regularny bez względu na wynik jaki wykaże.

Jak zabezpieczyć obiekt przed szkodnikami?

Proces wdrażania należy zacząć od:

 1. Wstępna ocena zagrożeń- ocena ryzyka
 2. Na podstawie oceny ryzyka montaż urządzeń do monitorowania szkodników
 3. Opracowanie Programu Zwalczania Szkodników
 4. Systematyczny odczyt urządzeń
 5. Szkolenie personelu zakładu
 6. Wszystkie te działania są podstawą do wdrożenia systemu HACCP, BRC, lub podobnych.

Dokumentacja Programu Profilaktyki i Zwalczania Szkodników

Co zawiera dokumentacja związana zmonitorowaniem szkodników:

 1. Procedury na podstawie których są zwalczane szkodniki
 2. Raporty i protokoły z przeprowadzonych zabiegów
 3. Wykaz preparatów użytych podczas inspekcji
 4. Karty charakterystyki preparatów
 5. Informacje o Firmie
 6. Ubezpieczenie

Jak często należy przeprowadzać monitoring szkodników?

Odczyty urządzeń do monitorowania szkodników powinny być dokonywane regularnie w odstępach miesięcznych w szczególnych przypadkach częściej.
Brak szkodników nie jest podstawą do zaniechania dalszych działań.

W razie konieczności jesteśmy do dyspozycji 6 dni w tygodniu.

Dezynsekcja – Skuteczne zwalczanie insektów i nie tylko

Wytępienie szkodliwych owadów

Oczekiwania klientów wobec żywności stale rosną. Firmy z sektora wytwórczego i spożywczego, które chcą nadążać za tymi wymaganiami, muszą stale pracować nad jakością swoich produktów. To wiąże się nie tylko z wykorzystaniem najnowszych technologii w produkcji, ale także wdrożeniem innowacyjnych metod dezynfekcji i dezynsekcji oraz wdrożeniem procedur GHP, GMP, HACCP, BRC, IFS.

Dezynsekcja to wytępienie szkodliwych owadów oraz ich larw, zwłaszcza takich jak muchy, komary, pchły, pluskwy, osy, szerszenie czy karaluchy. Usługi z zakresu dezynsekcji mogą być świadczone przy wykorzystaniu wielu różnorodnych metod zwalczania owadów, dobranych indywidualnie do potrzeb klienta.

Usługi dezynsekcji w Poznaniu

W praktyce dezynsekcję wykonuje się przy pomocy środków fizycznych, mechanicznych, chemicznych i biologicznych. Eksperci z firmy Pif Paf Poznań wskazują, że sposób dezynsekcji jest zawsze dostosowywany nie tylko do rodzaju zagrożeń, ale także oczekiwań klienta. Na podstawie szerokiego pakietu informacji staramy się zawsze wybrać najbardziej optymalny sposób dezynsekcji, aby klientom zagwarantować najwyższy poziom higieny oraz sprawić, aby efekt czystości utrzymał się, jak najdłuższy czas.

W rzeczywistości proces dezynsekcji najczęściej przeprowadzany jest przy pomocy środków chemicznych. Największym uznaniem cieszą się innowacyjne specyfiki, produkowane z wykorzystaniem ekologicznych technologii. Dezynsekcja to zestaw czynności, który wymaga nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia z tego powodu warto czynność dezynsekcji powierzyć profesjonalistom.

Deratyzacja – Jak pozbyć się szczurów i innych nieproszonych gryzoni?

Gryzonie to problem nie tyle powszechny, co bardzo uciążliwy. W większym lub mniejszym stopniu muszą się z nim mierzyć nie tylko zarządcy dużych zakładów produkcyjnych, gospodarstw rolnych, budynków mieszkalnych, ale także obiektów magazynowych. Można powiedzieć, że gryzonie są wszędzie tam, gdzie żyją ludzie. To niechciani towarzysze naszej egzystencji.

Dlaczego zwalczanie szkodników jest tak ważne?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że odszczurzanie pozwala przeciwdziałać niszczeniu dóbr materialnych oraz konstrukcji budynków. Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że szczury mogą uszkadzać elementy konstrukcyjne obiektów, przegryzać przewody elektryczne itp. Likwidacja gryzoni ma także ogromne znaczenie dla zdrowia ludzkiego, gdyż ssaki te przenoszą różne pasożyty, bakterie i choroby odzwierzęce.

Deratyzacja to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się tego rodzaju szkodników.

W teorii, deratyzacja to zwalczanie szkodliwych gryzoni (szczurów, myszy) we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach środkami mechanicznymi, biologicznymi i chemicznymi. W deratyzacji mechanicznej wykorzystywane są rozmaite pułapki (łapki, gilotynki). Deratyzacja biologiczna polega wykorzystaniu niektórych gatunków ptaków i ssaków, które w sposób naturalny zajmują się selekcją nadmiernej ilości gryzoni w przyrodzie. Z kolei deratyzacja chemiczna wykorzystuje wszelkiego rodzaju preparaty chemiczne. W praktyce stosowane są środki o zróżnicowanym składzie i postaci. Najczęściej spotykane formy to:

 • granulaty (twardość pobudza gryzonie do gryzienia),
 • proszków,
 • ziaren zbóż i płatków,
 • woskowych kostek,
 • pasty w saszetkach,
 • kremów, pianek i żeli.
 • Dezynfekcja to proces zwalczania bakterii, wirusów, drobnoustrojów oraz wszelkiego rodzaju grzybów.

  Skuteczna dezynfekcja zależy od drobnoustrojów

  Skuteczność dezynfekcji zależy od rodzaju zastosowanego środka dezynfekcyjnego oraz środowiska, w którym rozwinęły się szkodliwe bakterie czy grzyby. Jak wskazują eksperci z firmy Pif – Paf Poznań, środek musi być każdorazowo dobrany do rodzaju zagrożenia oraz warunków w jakich działania.

  W praktyce spotykamy trzy sposoby dezynfekcji:
  fizyczne (para wodna, promieniowanie),
  chemiczne (paleta środków jest bardzo szeroka),
  termiczno – chemiczne.

  Bakterie i grzyby to zmora wielu producentów, nie tylko żywności.

  Muszą stale kontrolować czystość swoich zakładów, aby uniknąć tego rodzaju zagrożeń. W sektorze spożywczym i wytwórczym, higiena to najważniejszy wskaźnik decydujący o jakości produktów. Aby zapewnić odpowiednie warunki produkcji, należy regularnie przeprowadzać proces dezynfekcji oraz ozonowania.

  W halach produkcyjnych oraz obiektach magazynowych najczęściej dezynfekcję prowadzi się z pomocą całej palety środków chemicznych. Wszystkie środki stosowane przez naszą firmę posiadają odpowiednie certyfikaty. Na rynku istnieje wiele preparatów o zróżnicowanym przeznaczeniu, ale gwarantujemy, że nasi doświadczeni specjaliści potrafią dobrać odpowiedni specyfik do konkretnego zagrożenia. Umieją dostosować dawki środka oraz przeprowadzić cały proces dezynfekcji bez większych utrudnień dla klienta.

  Dezynfekcja to sposób na zachowanie czystości, stosowany nie tylko w przemyśle spożywczym czy przetwórczym. Proces dezynfekcji jest przeprowadzany w celach eliminacji już obecnych grzybów, bakterii oraz wirusów. Można przeprowadzać dezynfekcję w całych budynkach lub tylko w jego częściach. Dezynfekcyjne działania ogniskowe skupiają się wtedy na wyeliminowaniu konkretnych drobnoustrojów w danym miejscu.

  Zwalczanie szerszeni i os w Poznaniu

  Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że obecność takich insektów jak osy czy szerszenie w najbliższym otoczeniu może być nie tylko uprzykrzająca, ale przede wszystkim niebezpieczna. Radykalne kroki należy podjąć w szczególności, kiedy owady te zagnieżdżą się w pobliżu takich miejsc jak place zabaw, szkoły, przedszkola itp. Jednak ich eliminowanie na własną rękę nie jest zalecane. Nawet z pozoru niegroźnie wyglądające ukąszenie przez jednego z tych owadów może doprowadzić do groźnego dla zdrowia i życia wstrząsu anafilaktycznego.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, nasza firma oferuje kompleksowe usuwanie gniazd os i szerszeni, podejmując się zleceń na terenie całego Poznania i okolic. Jeśli w swoim najbliższym otoczeniu zlokalizowaliście Państwo tego typu insekty, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

  Usuwanie gniazd os

  W zakres naszej oferty wchodzą profesjonalne usługi związane z usuwaniem gniazd os. Do likwidacji lęgowisk wykorzystujemy najczęściej dezynsekcję metodą opryskową, która jest bardzo skuteczna. Ten sposób zwalczania owadów polega na zastosowaniu starannie dobranych specjalistycznych preparatów owadobójczych, które mają za zadanie wyeliminowanie wszystkich owadów latających.

  Usuwanie gniazd szerszeni

  Nasza oferta obejmuje także kompleksowe zwalczanie szerszeni, które przeprowadzamy zarówno na zlecenie osób indywidualnych, jak i firm oraz instytucji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży dezynsekcji, kadrze odpowiednio przeszkolonych pracowników, a także wykorzystaniu wysokiej jakości środków owadobójczych jesteśmy w stanie sprawnie i bezproblemowo usunąć praktycznie każde gniazdo szerszeni. Co więcej, stosujemy wyłącznie sprawdzone metody, które w żaden sposób nie naruszają konstrukcji budynków i nie przyczyniają się do powstania żadnych uszkodzeń.

  Elektroniczny system monitoringu aktywności szkodników

  Elektroniczny system do obsługi urządzeń monitorujących aktywność szkodników, który eliminuje papierową dokumentację.

  Stosowany system kodów QR pozwala jednoznacznie identyfikować urządzenia, eliminując ryzyko pomyłki lub przeoczenia podczas monitoringu.

  Pełna dokumentacja znajduje się na serwerze, do którego klient ma zabezpieczony hasłem dostęp.
  Aplikacja pozwala na podgląd, wydruk oraz przesłanie dokumentacji (odczytów, raportów, trendów, kart charakterystyki, mapek, zdjęć itp).

  USŁUGI NIETYPOWE

  W odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów realizujemy również inne usługi:

 • sprzątanie miejsc po bytowaniu gołębi,
 • zabezpieczanie budynków przed ptakami – montaż kolców, siatek, żelu odstraszającego,
 • Naszym atutem jest zespół profesjonalnych pracowników, cechujących się zaangażowaniem, doświadczeniem oraz gruntowną wiedzą z zakresu swojej profesji.

  Skuteczność i bezpieczeństwo są naszą dewizą.
  Zapraszamy do kontaktu!