Strona Główna
Aktualności
Certyfikaty
Słowniczek
Galeria
Kontakt
Dezynfekcja Dezynsekcja Deratyzacja - Pif-Paf Poznań

Dezynfekcja to proces zwalczania bakterii, wirusów, drobnoustrojów oraz wszelkiego rodzaju grzybów.

Skuteczność dezynfekcji zależy od rodzaju drobnoustrojów, zastosowanego środka dezynfekcyjnego oraz środowiska, w którym rozwinęły się szkodliwe bakterie czy grzyby. Jak wskazują eksperci z firmy Pif - Paf Poznań, środek musi być każdorazowo dobrany do rodzaju grzybów oraz warunków działania.

W praktyce spotykamy trzy sposoby dezynfekcji:

Bakterie i grzyby to zmora wielu producentów, nie tylko żywności.

Muszą stale kontrolować czystość swoich zakładów, aby uniknąć tego rodzaju zagrożeń. W sektorze spożywczym i wytwórczym, higiena to najważniejszy wskaźnik decydujący o jakości produktów. Aby zapewnić odpowiednie warunki produkcji, należy regularnie przeprowadzać proces dezynfekcji oraz ozonowania.

W halach produkcyjnych oraz obiektach magazynowych najczęściej dezynfekcję prowadzi się z pomocą całej palety środków chemicznych. Wszystkie środki stosowane przez naszą firmę posiadają odpowiednie certyfikaty. Na rynku istnieje wiele preparatów o zróżnicowanym przeznaczeniu, ale gwarantujemy, że nasi doświadczeni specjaliści potrafią dobrać odpowiedni specyfik do konkretnego zagrożenia. Umieją dostosować dawki środka oraz przeprowadzić cały proces dezynfekcji bez większych utrudnień dla klienta.

Dezynfekcja to sposób na zachowanie czystości, stosowany nie tylko w przemyśle spożywczym czy przetwórczym. Proces dezynfekcji może być przeprowadzany w celach eliminacji już obecnych grzybów i bakterii oraz na zasadach profilaktyki. Można przeprowadzać dezynfekcję w całych budynkach lub tylko w jego częściach. Dezynfekcyjne działania ogniskowe skupiają się wtedy na wyeliminowaniu konkretnych drobnoustrojów w danym miejscu.

dezynfekcja poznań | dezynsekcja poznań | deratyzacja poznań